Favágó sérült – 2021.02.25.

Csütörtökön délelőtt tíz óra után nem sokkal érkezett a jelzés, hogy a Virágvölgyben fakitermelés közben, az erdőben egy favágóra rádőlt egy fa.A helyszínre a második kerületi hivatásos tűzoltók mellett egyesületünk négy tagja is vonult.A baleset pontos helyszínének a felderítésében a Erdészet munkatársai is segítettek terepjáróval, így hamar megtaláltuk a személyt, aki időközben a fa alól kiszabadult, de megsérült. A helyszínre mentőhelikopter is érkezett, ami a Szivárvány Óvoda udvarán tudott csak landolni. A mentősöket és a helikopter személyzetét és felszereléseit egyesületünk tagjának a terepjárójával juttatuk fel a sérülthöz. A sérültet stabilizálást követően, először kézi erővel, majd a terepjáróval szállítottuk le a mentőautóig. A Mentőszolgálat munkatársai a személyt kórházba szállították. Időközben a mentőhelikopter egy másik, súlyosabb esethez kapott riasztást, így a mentőorvost és mentőtisztet tűzoltóautónkkal visszaszállítottuk az óvodához, ahol a helikopter már felszállásra készen várta őket.

Kategória: hírek | A közvetlen link.