Szélvihar – 2022.01.30.

A vasárnapi szélvihar egyesületünknek is sok munkát adott.Délután először a Háris utcából kaptunk jelzést, ahol egy nagyméretű fenyőfa az úton keresztbedőlt és ennek következtében két beton villanyoszlopot kidöntött.A kidőlt fát eltávolítottuk és kértük az elektromos szolgáltató értesítését, akik intézkedtek az oszlopok mihamarabbi cseréjéről. Addig az utcát lezártuk. Ezt követően a Kert utcában egy kerítésre szerelt takaróháló szakadt le, amit a kerítésre visszakötöttünk. A Csapás közben szintén fakidőlés miatt kellett beavatkozzunk. Mivel a fővárosi hivatásos tűzoltók teljesen leterheltek voltak, így ezeknél a káreseteknél egyesületünk avatkozott be.A káresetek felszámolásában a Budakeszi Városi Polgárőrség is segítette a munkánkat. Később még a Bianka utcába is vonulnunk kellett, ahol a tűzjelző bejelzett, de szerencsére téves volt a jelzés. Az este folyamán pedig még négy helyre kellett kivonulnunk. A Fő úton kúpcserepeket bontott meg a szél, a Sugár úton egy kettétört fényőfa szakított le villanyvezetéket, illetve két másik téves jelzés is volt.

Kategória: hírek | A közvetlen link.